Revolade

Spørsmål

Kvinne 45 år med ITP. Har fått ny medisin, Revolade, pga lave Blodplater. De siste dager har jeg følt «bobling» over leveren, noe som er svært ubehagelig og gjør at jeg ikke får sove. Kan det være en bivirkning fra medisinen, eller er det noe «galt» i leveren lurer jeg på. Går også på levaxin.. Håper på raskt svar!

Kvinne 45

Kommersiell tjeneste fra Lommelegen:

Har du spørsmål om din egen helse?

Spør en spesialist i dag og få svar allerede i morgen

Svar

Hei! Revolade kan gi leverbstemmeløse som bivirkning. I tillegg mageproblemer i form av diaré. Muskelkramper kan forekomme. Alt dette kan være en forklaring på plagen du oppgir. Det er viktig st en lege får undersøkt magen samt tatt blodprøver på leverenzymene ALAT/ASAT. Om behandlingen skal fortsette er avhengige av funn. 

Vent litt. Fikk du ikke svar på det du lurte på?

Send inn ditt spørsmål nå, og få svar fra en lege på mail innen 3 dager fra kr. 199,-.

  • Få skriftlig legesvar på mail
  • 100 % anonymitet
  • 30 leger fra 10 ulike fagfelt
Skriv inn spørsmålet her:
0/2000 tegn