Munnsår av voltaren

Spørsmål

Hei,jeg får munnsår av Voltaren tabletter.Har problemer med stiv nakke som gir hodepine.Sist jeg Var hos legen fikk jeg Vimovo 500mg/20mg.Disse virket god og jeg trengte kun å ta noe få.Men Etter noen dager fikk jeg munnsår.Kan du anbefale noen tabletter som jeg ikke får munnsår av.

Mann 68

Kommersiell tjeneste fra Lommelegen:

Har du spørsmål om din egen helse?

Spør en spesialist i dag og få svar allerede i morgen

Svar

Hei! Det virker som at alle medisinene som er beslektet med voltaren gir deg munnsår. Et alternativ er å prøve arcoxia. Det har en litt annen bivirkningsprofil. Medisinen er reseptbelagt. Ellers vil tramadol være et annet smertestillende preparat som kan forsøkes. 

Vent litt. Fikk du ikke svar på det du lurte på?

Send inn ditt spørsmål nå, og få svar fra en lege på mail innen 3 dager fra kr. 199,-.

  • Få skriftlig legesvar på mail
  • 100 % anonymitet
  • 30 leger fra 10 ulike fagfelt
Skriv inn spørsmålet her:
0/2000 tegn