Kan Orfiril gi svimmelhet som bivirkning?

Spørsmål

Hei eg bruker orfiril mot det psykiske og eg lurer på om eg kan bli svimmel av de medisinene for eg har kjent meg veldig ofte svimmel og varm :/

Kommersiell tjeneste fra Lommelegen:

Har du spørsmål om din egen helse?

Spør en spesialist i dag og få svar allerede i morgen

Svar

Hei.

Ja, Orfiril kan absolutt gi svimmelhet som bivirkning. Det kan derfor kanskje være årsaken til din svimmelhet. Men det er på ingen måte sikkert, siden svimmelhet kan ha et utall andre årsaker. Jeg synes derfor at du skal ta dette opp med fastlegen din, slik at du kan få klarhet i dette.
Hvis det er Orfiril som er årsaken, og ingen andre årsaker, så kan det noen ganger løses med en lavere dose. Er det Orfiril som er årsaken, og dosereduksjon ikke hjelper, så må legen din vurdere om du eventuelt skal slutte med dette, om svimmelheten er plagsom nok, og finne ut om du eventuelt kan bruke noen annen medisin istedet for Orfiril.

Ha det bra!

Har du spørsmål om Allmennmedisin?

Spør en av våre spesialister og få svar innen 1 – 3 virkedager.

  • Få skriftlig legesvar på mail
  • 100 % anonymitet
  • 30 leger fra 10 ulike fagfelt
Still et spørsmål
Brynjulf Barexstein ALLMENNLEGE
Pris fra 259,-

Fikk du ikke svar på det du lurte på?

Spør vår tannlege, eller en av våre andre spesialister, og få svar innen 3 dager.

Still et spørsmål
Brynjulf Barexstein ALLMENNLEGE
Få svar innen 3 dager for 259,-

Haster det? Snakk med en lege via video .

Legetime via video
Ishita Barua
Ledig nå
Videokonsultasjon koster 350,-