Smerter etter veneflon

Spørsmål

Hei! Da jeg var på føden med mitt barn (6 år siden), fikk jeg innlagt en venflon (PVK). Her fikk jeg legemidler som skulle hjelpe med å forsterke riene. Dagen etter fikk jeg ufattelig sviende og stikkende smerter over innstikkstedet (under håndleddskulen), da veneflon var tatt ut. Jeg tenkte ikke noe mer over det der og da, men nå i ettertid har jeg fått plager. Plagene og symptomene kommer enda, 6 år etter veneflon var i. Håndleddskulen (beinet) blir større, som kommer og går uregelmessig. Denne kulen kan beskrives som hard, og ser ut som venen ligger lettere i klem når den blir større. Det varierer fra gang til gang hvor stor den blir, og ofte får jeg ødemer rundt området når den er på sitt største, kan også forekomme rødhet. Håndleddskulen gir en lettere sviende og stikkende smerte når den blir større. Alt dette startet etter en venflon. Hva kan denne kulen være? Hvilken råd har du i forhold til behandling?

Kvinne 46

Kommersiell tjeneste fra Lommelegen:

Har du spørsmål om din egen helse?

Spør en spesialist i dag og få svar allerede i morgen

Svar

Hei! sannsynligvis er det en betennelse i venen. Dette kalles tromboflebitt og kan behandles med hirudoid salve. En annen mulighet er at dette er et ganglion. Dette har ingenting med venflonen å gjøre. Jeg ville fått dette undersøkt av lege da det kan bli en erstatningssak

Har du spørsmål om Allmennmedisin?

Spør en av våre spesialister og få svar innen 1 – 3 virkedager.

  • Få skriftlig legesvar på mail
  • 100 % anonymitet
  • 30 leger fra 10 ulike fagfelt
Still et spørsmål
Brynjulf Barexstein ALLMENNLEGE
Pris fra 199,-