Langvarig diare og magesmerter

Spørsmål

¤langvarig diare og magesmerter¤

Har har hatt diare etter opphold i Tyrkia i 2 uker sammenhengende og nå vekselvis hard/løs. Ligger nå på over den 3 uken.

Når jeg har diare er den lys, urinen er mørk (selv om jeg passer på å drikke over 3-4 liter)
Først hadde jeg "vanlige" smerter midt i magen, men nå har jeg begynnt å få mer og mer vondt på høyre side (nyren?) og helt nederst i magen (blæra?)
Avførinsprøv var neg. Har ikke tatt blodprøv. Begynner å bli litt bekymret siden det har vart en stund..

Medisiner: Imodium i 2 uker og nå IDO-FORM

Kvinne, 25 år

Kommersiell tjeneste fra Lommelegen:

Har du spørsmål om din egen helse?

Spør en spesialist i dag og få svar allerede i morgen

Svar

(jeg svarer fra en tropemedisinsk kongress i Lisboa:)
Tok du hepatitt A-vaksine foer du dro? Hvis ikke er det sannslynlig at du har hepatitt. Det er viktig at finne ut det, for det er risiko for at smitte husholdskontakter, som i tilfelleskal ha gammaglobulin. Moerk urin og lys avfoering, samt vondt paa hoeyre side er typiske hepatitt-symptomer.

Du maa faa legen din til at kontrollere ASAT, ALAT og hepatitt A IgM.

Vaer pinlig noeie med hygienen i forbindelse med toilettbesoek, og ha helst et spann med fortynnet klorin staaende paa vaskeservanten, og vask servanten og dosetet hver gang du har vaert paa do.

Vent litt. Fikk du ikke svar på det du lurte på?

Send inn ditt spørsmål nå, og få svar fra en lege på mail innen 3 dager fra kr. 259,-.

  • Få skriftlig legesvar på mail
  • 100 % anonymitet
  • 30 leger fra 10 ulike fagfelt
Skriv inn spørsmålet her:
0/2000 tegn