Skriv ut siden | Lukk vindu
Småmark

teaser Hvor lang tid tar det, fra behandlingsstart med vermox tabletter mot småmark,og til markene er døde? Startet behandling for over ett døgn siden, men er fremdeles plaget med småmark ved endetarmsåpningen.Vermox 100mg. Har tatt 2 tabletter, en kveld og en morgen.

Kvinne, 40 år

 


Siden du stilte spørsmålet har en helg passert og jeg vil regne med at du merker effekt av behandlingen nå. Det tar vanligvis et døgn inntil medikamentet har passert hele tarmhulrommet, og ytterligere et døgn før de fleste markene er drept. Kløen rundt analåpningen kan likevel vedvare noe lenger (markene forårsaker en lett betennelse i huden som vil trenge ytterligere en dag eller to på å tilheles).
Vermox dreper ikke markens egg like effektivt og det er derfor viktig at man tar en ny dose med medikamentet etter 1-2 uker. Eggene vil da være klekket.

Vennlig hilsen Dr. Andreas Christensen, mikrobiolog
Les mer om: mage- og tarminfeksjoner


Dette spørsmålet ble besvart: 25. september 2006

ll-ikonskriv   ll-ikonskriv   ll-ikonbokm
annonse
ds-gs-sokknapp
Les neste svar fra Lommelegen: Diett etter fjerning av galleblære
Legg merke til at dette svaret kun gir generell informasjon og at det ikke kan erstatte kontakt med, undersøkelse hos eller behandling av lege eller annen fagperson. Svaret må ikke anses som forslag til forebygging, diagnostikk, behandling, helsebevaring eller rehabilitering. For en sikker vurdering av problemstillingene du har tatt opp i din henvendelse bør du rådføre deg med fastlegen din og/eller andre fagpersoner i den offentlige helsetjenesten. Svaret må også sees i sammenheng med det tidspunktet det ble gitt på.
Fullstendige vilkår for svartjenesten.
---------------------------------------------
Spørsmål til legen:
Still spørsmål til legen - garantert svar!
 




© Copyright Lommelegen AS. Materialet er omfattet av åndsverklovens bestemmelser. Uten særskilt avtale med Lommelegen AS er enhver eksemplarfremstilling og tilgjengeliggjøring forbudt.
0
Teller