Ikke prolaps som gav magesmerter
fre, 03/07/2009 - 23:01
Hei
Har påvist en bredbaset, midstilt prolaps i L4/L5 fra midten av april i år. Hatt isjassmerter mest i venstre side og noe nedsatt kraft i samme ben. Er i bedring nå, men fortsatt sykemeldt.
I november i fjord har jeg vært plaget med takvise smerter over urinblæren. Har tatt ul og ct som har vært negative. Blitt vurdert av gatrokirurg og gynekolog. Det jeg lurer på er om det er mulig at jeg da hadde en begynnende prolaps og at smertene var symptomer på dette? Jeg har nemlig ikke hatt noen smerter siden jeg har fått påvist prolapset i ryggen..
Mvh
Helene
Kvinne, 34 år
Nei, takvise smerter i magen er typiske for lokale irritasjoner i tarmen og prolaps gir ikke denne type symptomer. Hvis det skulle gitt noe i den gaten skulle det vært forstyrrelser av blæretømming evt. seksualfunksjon, nummenhet i underlivet o.l.
