Lommelegen tekst
Søk blant 43,729 spørsmål og svar.

Ereksjonsproblem: Bivirkning av medisin?

Ereksjonsproblem: Bivirkning av medisin?

ons, 12/09/2012 - 09:22

Spørsmål

Spørsmål: 

Kan epilepsimedisinen Trimonil Retard føre til problemer med ereksjon?
Jeg opplever problemer med ereksjon. Lurer på medisinens bivirkning fører til trange blodårer til penis.

mann
33

Spør en av våre erfarne leger og fagfolk

Vi tilbyr informasjon om symptomer, sykdommer, skader, samliv og seksualitet. Dersom du ønsker det, kan du velge 100% anonymitet.

Svar fra legen

Hei.

Ja, impotens er en mulig bivirkning av denne medisinen. Det kommer imidlertid ikke av "trange blodårer til penis", slik du spør om.

Det at denne medisinen kan gi impotens, er allikevel ikke ensbetydende med at den er årsaken i ditt tilfelle, for ereksjonsproblemer slik du har kan jo ha en lang rekke andre årsaker. Legen din kan hjelpe deg til å finne ut av årsakene.
Det kan være medisinen som er årsaken, men du kan altså ikke ta for gitt at det er det.

Hvis ereksjonsproblemene begynte når du begynte med medisinen, så taler det i retning av årsakssammenheng.

Man kan jo ikke slutte med en epilepsi uten videre, men dersom det er sannsynlig at det er denne som er årsaken, noe du bør finne ut sammen med legen din, så kan det vurderes om du bør bytte medisin, for dette er jo en bivirkning som ikke er grei å oppleve i lengden.

Mitt beste råd til deg er følgelig at du tar deg en grundig prat med legen din om disse tingene, så er det enhver grunn til å tro at dere finner en løsning. Kanskje ereksjonsfremmende medisiner kan benyttes? Forhør deg om dette også.

Lykke til!

Mannlig kjønnsorganer
Vennlig hilsen

Dr. Brynjulf Barexstein
allmennlege / sjefssvarlege Lommelegen.no
www.barexas.com