Lommelegen tekst
Søk blant over 37.000 spørsmål og svar.

Er kulen kreft?

Er kulen kreft?

man, 30/01/2012 - 21:11
Spørsmål: 

Hei:) Jeg er en jente på 30 år som har oppdaget en kul i tinningen. Den er akkurat som en ert, og sitter fast i beinet du kjenner i timingen ned mot øyehulen. Den er helt hard og kan ikke flyttes.Vet ikke om det er noe som akkurat har oppstått, eller vært der bestandig. Har stikkinger i hodet som kommer og går, særlig på høyre side. Har vært plaget med hodepine i mange år. Er redd for at det kan være en kreftkul?? Ellers ingen plager. Takk for svar.

Kvinne, 30 år

kvinne
30
Svar
bynjs bilde
Brynjulf Barexstein
Allmennlegen

Hei.

Enhver nyoppdaget kul SKAL legeundersøkes. Denne også.

Det er nettopp for å utelukke kreft.

Du er redd for at dette er kreft, og da har du egentlig "tenkt den rette tanken", dvs at dette er noe du skal få undersøkt av lege, så nå mangler bare gjennomføringen, dvs det å ta en tur til fastlegen med dette.

Jeg har naturlig nok ingen mulighet for å si noe som helst konkret om dette er kreft eller ikke, men aldeles generelt så kan jeg si at det teoretisk sett kan være det, (og derfor skal du legeundersøkes) men at det selvfølgelig også kan være en godartet beinkul (langt vanligere) evt en "personlig anatomisk variant" som du tilfeldigvis har blitt oppmerksom på nå.

Det er dessverre ikke mulig å gi deg noe mer konkret svar enn dette uten å undersøke deg!
Ha det bra og lykke til.

Kreft
Vennlig hilsen

Dr. Brynjulf Barexstein
allmennlege / sjefssvarlege Lommelegen.no
www.barexas.com

Har du et spørsmål til Lommelegen? Klikk her

Siste fra forumet

For fem dager siden klemte jeg fingeren...
05/04/2012 - 17:07
Hei, Jeg er ei jente på snart 21 år og...
01/04/2012 - 23:01
ADHD / politiet jeg bare lurer på...
01/05/2012 - 22:36
:cry: Hei fikk diagnosen ADHD for ca 8...
01/05/2012 - 23:48
Hei Jeg og kjæresten min har et flott...
20/05/2012 - 18:30