Lommelegen tekst
Søk blant over 37.000 spørsmål og svar.

Er dette en urinroerskatarr ?

Er dette en urinroerskatarr ?

søn, 25/01/2009 - 12:33
Spørsmål: 

Hei jeg er en 35 år gammel gutt som for 1 år siden (i 2007)traff en polsk jente ute på byen som jeg senere på natten hadde ubeskyttet vaginal sex med. Dagen etter samleie gikk jeg en lang tur og kroppen ble både kald og varm, og ble senere på kvelden sår i halsen. Dagen etter hadde jeg svelgesmerter og gikk med dette en ukes tid før jeg oppsøkte lege, som påviste streptokokker i halsen jannuar 2008. Jeg fikk først en pencillin kur, men ble ikke bra og fikk deretter en kur til som hjalp. Etter halsen ble kurert, ble jeg i mars veldig tungpustet, hadde høy puls ved å bare gå opp trapper. Jeg slet med tungpusten frem til desember samme år (ps. jeg røyker ikke. Tungpustheten gikk plutselig over i desember, og pulsen ble normal igjen. Bør kanskje nevne at jeg i november 2008 ble operert for en betennelsesbyll i en hårsekk ved halebeienet, som jeg 3 uker etter måtte inn å tappe. De tappet da ut 19 ml.blodblandet væske. Legen har ellers sjekket kolesterol, diabetesprøver og jernlager som viste seg å være normale. 21/1-09 hadde jeg antydning til feber og svie ved vannlating, oppsøkte legen 2 dager etterpå og leverte en urinprøve som var iorden. Oppsøkte legen på nytt idag og levert inn enda en ny vannprøve som også var i orden. Legen kikket i urinrøret og sa at det var rødt, og gav meg så 6 pencilin tabletter mot urinveisinfeksjon. Problemet er at jeg fra i går av har hatt svie i kroppen, litt overalt, spesielt nedover begge beina fra korsryggen og ned som kommer og går. Jeg var innom legen min idag og tok en hiv-test fordi jeg nå er redd for at jeg kan ha fått dette eller en annen kjønnsykdom. Sæden min de siste 14 dagene før pencilinkuren var veldig tyntflytende men uten lukt, denne har blitt tykker igjen etter at jeg startet med kuren. Jeg har ikke vondt når onanerer. Vil ellers opplyse at jeg har hatt en fast partner dette siste halvåret, men vi er ikke i noe fast forhold. Håper du kan svare, slik at ventetiden på hiv-testen ikke blir så lang.
Gutt 35 år.Relevante sykdommer/medisiner: Allergisk - Zyrtec tabl. og nesespray daglig hele året. (brukt det 3 siste årene pga. luftveisinfeksjoner).Astma som liten.

Mann, 35 år

mann
35
Svar
jhans bilde
Johannes Thorvaldsen
Seksuelt overførbare sykdommer

Hei og takk for brevet ditt. Jeg forstaar at du tenker paa hvorvidt det du hadde etter endelsen (kald og varm i kroppen, saar hals som vise seg aa vaere streptokokker, senere tungpustenhet, samt betennelsesbyll som beskrevet) kunne representere en akutt HIV-infeksjon.

Intet av dette passer saerlig bra med en slik tilstand, den arter seg generelt helt annerledes. Man finner mange beskrivelser av denne sykdom pa nettet og enkelte trekk stemmer alltid, men den akutte HIV-infeksjon er et distinkt klinisk bilde, som sagt annerledes enn ditt. Dette ville jeg ta helt med ro

Derimot kan det jo hoeres ut som du naa har hatt eller har en urinroerskatarr, om den kan du lese mer pa www.olafia.no under rubrikken sykdommer.Det at dere har vaert sammen med hverandre siste 6 mnd. taler egentlig ikke imot noe slikt- ofte tar det lang tid foer en av partene faar symptomer. Det er dessuten et apent forhold slik jeg forstaar deg. Imildertid er det alltid slik at hvis det foreligger en slik urethritt skal ogsaa partner behandles, du maa snakke med legen din om det. Saedens forhold har som oftest lite aa si vedrorende seksuelt overfoerbar sykdom

Det du feiler kan ogsaa vaere andre ting, prostatitt f. eks. er ikke utelukket. Jeg synes du skal se proevene og tilstanden an, blir det ikke bedre boer du kanskje undersoekes av en urolog, det kan fastlegen ordne. Lykke til og god bedring !

Infeksjoner
Vennlig hilsen

Dr. Johannes Thorvaldsen

Har du et spørsmål til Lommelegen? Klikk her

Siste fra forumet

For fem dager siden klemte jeg fingeren...
05/04/2012 - 17:07
<font color=blue></font id=...
29/03/2012 - 07:06
Hei, Jeg er ei jente på snart 21 år og...
01/04/2012 - 23:01
ADHD / politiet jeg bare lurer på...
01/05/2012 - 22:36
:cry: Hei fikk diagnosen ADHD for ca 8...
01/05/2012 - 23:48