Lommelegen tekst
Søk blant over 37.000 spørsmål og svar.

Partydop til himmels

Rusmidler:

Partydop til himmels

Rusmisbruket har eksplodert. I takt med misbruket øker behovet for psykiatriske helsetjenester; den glitrende partløvinnen kan være terrorisert av panikkangst eller meningsløshet når mandagen kommer.
Økning i bruken av stimulerende midler som ecstasy og amfetamin har vært betydelig, viser tall fra Statens institutt for alkohol- og narkotikaforskning (1998). Og denne utberedelsen er ikke bare et Oslofenomen.

Nye og andre rusmisbrukere vakler nå inn gjennom dørene - til et magert og tildels fraværende psykiatrisk hjelpeapparat. Partydopet virker sterkt destabiliserende: Du kommer høyt opp - og langt ned. Misbruket kan føre til dype depresjoner og angstanfall. Noen har psykoseliknende opplevelser, som ofte også er med på å forsterke angsten. Mange unge rusmisbrukere sliter med psykiske problemer.

Har du et spørsmål til Lommelegen? Klikk her

Siste fra forumet

For fem dager siden klemte jeg fingeren...
05/04/2012 - 17:07
<font color=blue></font id=...
29/03/2012 - 07:06
Hei, Jeg er ei jente på snart 21 år og...
01/04/2012 - 23:01
ADHD / politiet jeg bare lurer på...
01/05/2012 - 22:36
:cry: Hei fikk diagnosen ADHD for ca 8...
01/05/2012 - 23:48