header
 
 Still spørsmål
 Les svar
 Svar etter tema
 Sjekk status på ditt spørsmål
 Debattforum
 Test deg selv
 Pasientorg.
 Lommelegen på mobilen
 SØK
 ADHD
 Allergi
 Alzheimer
 Apotek
 Astma
 Barn
 Blodtrykk
 Diabetes type 2
 Eksem
 Ernæring
 Forkjølelse
 For menn
 Førstehjelp
 Gravid
 Hiv/aids
 Hodepine
 Idrett / Trening
 Impotens
 Inkontinens
 Kolesterol
 Kreft
 Kvinnehelse
 Migrene
 Muskel/skjelett
 Overvekt
 Prevensjon
 Psykisk helse
 Reisemedisin
 Rettigheter
 Røykeslutt
 Samliv
 Sex
 Skader
 Smerter
 Sommersenter
 Spiseproblem
 Stress
 Sykdommer
 Symptomer
 Søvnsenter
 Undersøkelser
 Vaksiner
   
Er naturproduktet Barbasco ufarlig?

Jeg har hatt store problemer i forbindelse med overgangsalderen, spesielt hyppige svettetokter. Min lege ønsker ikke gi meg hormonbehandling da min mor hadde brystkreft. Imidlertid har jeg tatt naturpreparatet TOFUPILL uten særlig virkning.For en måned siden startet jeg med en krem av Yam rot, noe som har gitt utrolig bedring av plagene mine. Svettetoktene forsvant.Kremen smøres på i 25 dager, deretter har man en pause på 5 dager. Ved plager i pausen skal den forkortes. Jeg hadde to dagers pause og svettetoktene teaser kom kastet på meg. Leser imidlertid på nettet at dette preparatet ikke er testet nok, og ser at et annet preparat Barbasco Plus hevdes å være bedre og sikrere. Kan dere hjelpe meg? Livet uten svettetokter er absolutt å foretrekke, samtidig som jeg selvsagt ønsker det tryggeste og beste alternativet.Relevante sykdommer/medisiner: Har Mollarets syndrom og tar 500 mg Valtrex daglig. Tar også kolesteroldempende medisin samt Voltaren av og til for smerter i ledd (artrose)

Kvinne, 51 år

 


Hei, Jeg har forståelse for at legen er betenkt når det gjelder å gi deg østrogen, selv om risikoen statistisk sett er liten. Jeg har personlig ikke erfaring med Barbasco Plus til mine pasienter. Etter det jeg jeg har funnet ut på internett, skal preparatet trygt kunne brukes med den beskrevne sammensetning. En undersøkelse viste at Barbasco har bedre effekt enn
Yam rot. se følgende lenke:

http://www.dhea.no/Barbasco_Plus.html

Tofupill har effekt hos noen, men de fleste angir at virkningen er forbigående. Håper dette var oppklarende og håper at Barbasco fortsatt vil hjelpe deg! (Du bør ta årlig brystundersøkelse med mammografi i tillegg til selvundersøkelse!)

Vennlig hilsen Dr. Peer Høvik, gynekolog
Les mer om: voltaren, lege, ledd, annet, smerter, overgangsalder


Dette spørsmålet ble besvart: 16. May 2008

Les neste svar fra Lommelegen: Et hjertesukk
Lommelegen er en nettbasert rådgivningstjeneste. Svar som følge av innsendte spørsmål og bilder må ikke brukes som erstatning for fysisk besøk hos lege. Oppsøk fastlegen din eller ring 113 dersom du har akutte eller alvorlige helseplager.
Fullstendige vilkår for svartjenesten.
---------------------------------------------
Spørsmål til legen:
Still spørsmål til legen - garantert svar!
 


   
 
Emner fra A til Å
 


Flere svar »


Gå til forumet »

 


Still spørsmål til Lommelegens ekspertpanel:
Om oss
Kontakt oss
Vilkår for tjenesten
Feilmelding
Reklame og sponsing på Lommelegen
Ønsker du å annonsere?
Tips oss
Tips en venn
Redaktør Lommelegen.no: Ine Thereze Gransæter
Ansv.red og adm.dir: Petter Danbolt
Stedfortr.ansv.red og COO: Terje Johansen
Oppdateringsansvarlig Lommelegen.no: Linda Stølen
Utgiverselskap: Aller Internett as
Lommelegen AS © 2012 - ditt helsesenter på Internett
Materialet er omfattet av åndsverklovens bestemmelser. Uten særskilt avtale med
Lommelegen AS er enhver eksemplarfremstilling og tilgjengeliggjøring forbudt.
 

Lommelegen.no har konsesjon fra Datatilsynet.

Opplysningene som gis på Lommelegen.no må ikke 
brukes i stedet for kontakt med, undersøkelse hos eller behandling av lege