header
 
 Still spørsmål
 Les svar
 Svar etter tema
 Sjekk status på ditt spørsmål
 Debattforum
 Test deg selv
 Pasientorg.
 Lommelegen på mobilen
 SØK
 ADHD
 Allergi
 Alzheimer
 Apotek
 Astma
 Barn
 Blodtrykk
 Diabetes type 2
 Eksem
 Ernæring
 Forkjølelse
 For menn
 Førstehjelp
 Gravid
 Hiv/aids
 Hodepine
 Idrett / Trening
 Impotens
 Inkontinens
 Kolesterol
 Kreft
 Kvinnehelse
 Migrene
 Muskel/skjelett
 Overvekt
 Prevensjon
 Psykisk helse
 Reisemedisin
 Rettigheter
 Røykeslutt
 Samliv
 Sex
 Skader
 Smerter
 Sommersenter
 Spiseproblem
 Stress
 Sykdommer
 Symptomer
 Søvnsenter
 Undersøkelser
 Vaksiner
   
Røykeslutt
De morsomste tipsene
Noen av tipsene som kom inn til konkurransen vår var av en slik karakter at de ikke nødvendigvis er brukbare for alle. De er like fullt morsomme og vi synes de fortjener sin porsjon heder og ære.
Lommelegen takker alle innsendere for hjelpen!

Av: Lommelegen.no

teaser

Leif, Hundvåg:
Fortell alle du kommer i snakk med om hvor flink og prektig du er som har sluttet å røyke ."Smør tjukt på"..

Stikk heller ikke under en stol om hvor teite røykere er som røyker."Røykerne vil helt sikkert legge seg i selen for å avsløre deg om du sprekker . For ikke å drite seg ut ,tar du aldrig tjangsen på å begynne igjen .

Lars:
Mitt beste tips for røykeslutt er: Jeg slår ned alle jeg ser med en sneip. På den måten bruker man frykt fom virkemiddel. Fungerer fint i vår familie.

Per, Rykkinn:
Kvitt deg med venner som røyker, bytt oppholdsted, få nye venner som ikke røyker og skaff deg en hobby som gjør det vanskelig å røyke. du vil da etter en stund ha begrenset røykebehovet og det blir enklere å slutte helt. Når du da er blitt røyk fri og sikker på deg selv kan du ta kontakt med dine gamle venner og oppholdssted. Og da kan du vise dene venner som røyker at det er mulig å slutte og etterhvert som vennene dine slutter blir det lettere for deg å ikke sprekke.

Miriam, Vikhamar:
Dra på telt tur langt oppi skogen og langt unna butikker sammen med en gjeng som ikke røyker.T amed masse mat,og vær der i ei uke.Gjerne i nærheten av et fiske/bade vann.Da går det så bra så.

Odd, Spania:
Bestem deg minst 2 måneder før du slutter. Reklamer for all verden hvor mange uker, dager og tilslutt hvor mange timer før du skal slutte.

En time før du slutter, kjøper du en hel pakke sigaretter, og en kjempedyr lighter. Ta den siste røyken ut av den nykjøpte pakken, vri den istykker, legg fra deg de 19 andre + lighteren på et godt synlig sted, hvor den kan bli stjålet fort. Si takk for følget og hils pent på det "gjenglemte". Så tar du deg en lang god tur i friluft.

Jeg gjorde det på denne måten etter å ha røyket i 30 år Førbruket på slutten var 80 om dagen

Adrian, Trondheim:
Gå å puss tenna... Gjerne ute sammen med røyke gjengen, så går du ikke glipp av konversasjon.
Les mer om: røykeslutt


Oppdatert: 1. January 2000

---------------------------------------------
Spørsmål til legen:
Still spørsmål til legen - garantert svar!
 


   
 
Emner fra A til Å
 


Flere svar »


Gå til forumet »

 


Still spørsmål til Lommelegens ekspertpanel:
Om oss
Kontakt oss
Vilkår for tjenesten
Feilmelding
Reklame og sponsing på Lommelegen
Ønsker du å annonsere?
Tips oss
Tips en venn
Redaktør Lommelegen.no: Ine Thereze Gransæter
Ansv.red og adm.dir: Petter Danbolt
Stedfortr.ansv.red og COO: Terje Johansen
Oppdateringsansvarlig Lommelegen.no: Linda Stølen
Utgiverselskap: Aller Internett as
Lommelegen AS © 2012 - ditt helsesenter på Internett
Materialet er omfattet av åndsverklovens bestemmelser. Uten særskilt avtale med
Lommelegen AS er enhver eksemplarfremstilling og tilgjengeliggjøring forbudt.
 

Lommelegen.no har konsesjon fra Datatilsynet.

Opplysningene som gis på Lommelegen.no må ikke 
brukes i stedet for kontakt med, undersøkelse hos eller behandling av lege